05.09.2022

ZAPRASZAMY: warsztaty “Jak ze snu. Wspomnienie o Łodzi"

Ilustracja wpisu ZAPRASZAMY: warsztaty “Jak ze snu. Wspomnienie o Łodzi"

Stowarzyszenie Topografie, we współpracy z Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zapraszają osoby 60+, dawnych pracowników i pracownice łódzkich zakładów przemysłowych, na cykl warsztatów: “Jak ze snu. Wspomnienie o Łodzi”.

Jaką Łódź pamiętacie? Co czujecie patrząc na współczesną Łódź? Za czym tęsknicie? Czego Wam brakuje? Co z tej Łodzi, którą pamiętacie, pozostało?

Zapraszamy, abyście wybrali się Państwo z nami w podróż w czasie. Proponujemy cykl warsztatów, podczas których spróbujemy na różne sposoby ożywić pamięć. Wspólnie obejrzymy wystawę “Miasto-Moda-Maszyna” w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi,
a następnie będziemy razem oglądać zdjęcia dawnej Łodzi, wspominać i pisać,
a także rozmawiać o tym, jaka Łódź jest teraz, a jaka mogłaby być.

Warsztaty są wstępem do czterech debat na temat skutków transformacji ustrojowej w Łodzi, które Stowarzyszenie Topografie poprowadzi, od października do grudnia, we współpracy z CMWŁ, Uniwersytetem Łódzkim oraz Muzeum Sztuki w Łodzi. Szczegółowe terminy nadchodzących wydarzeń podamy już wkrótce.

Spotkania warsztatowe odbywać się będą w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, w środy (14.09., 21.09., 28.09.2022 r.) w godz. 11-13. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zapisy przyjmuje Joanna Kocemba-Żebrowska, nr telefonu: 604 306 589, adres e-mail: j.kocemba@cmwl.pl

Zadanie "Koniec czyli zmiana. Rozmowy o transformacji w Łodzi po 1989 r.", jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

komentarze
Logo portalu Miastograf

Logo Stowarzyszenia Topografie Logo Muzeum Miasta Łodzi Logo Narodowego Instytutu Dziedzictwa Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Logo Łódź Kreuje

Dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa