Kontakt

Łódzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Miejskich Topografie

Siedziba: Miejski Punkt Kultury Prexer-UŁ
ul. Pomorska 39
90-203 Łódź

kontakt@miastograf.pl

lub przez formularz

502 409 329

Zespół redakcyjny:

Łukasz Biskupski - lukasz.biskupski@topografie.pl - kulturoznawca i filmoznawca, animator kultury. Doktorant w Instytucie Kulturoznawstwa Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, gdzie kieruje projektami badawczymi z zakresu historii kultury popularnej. Autor książki “Miasto atrakcji. Narodziny kultury masowej na przełomie XIX i XX wieku - kino w systemie rozrywkowym Lodzi” (Narodowe Centrum Kultury, 2013). Współzałożyciel Stowarzyszenia Topografie i jego wiceprzewodniczący w latach 2010-2013.

Marta Madejska - marta.madejska@topografie.pl - pisze książkę o łódzkich włókniarkach dla Wydawnictwa Czarne; kuratorka interdyscyplinarnego projektu artystycznego "Memory Project" (Łódź-Nowy Orlean), od 2010 r. członkini Stowarzyszenia Topografie, w którym zajmuje się przede wszystkim projektami zbierania i upowszechniania historii mówionych.

Agata Zysiak - agata.zysiak@topografie.pl - socjolożka, koordynatorka projektów naukowych i popularnonaukowych związanych z histoirami mówionymi i pamięcią. Członkini Polskiego Towarzystwa Historii Mówionych. Współzałożycielka Stowarzyszenia Topografie i jego przewodnicząca w latach 2007-2013. Doktorantka w Katedrze Socjologii Kultury na Uniwersytecie Łódzkim, gdzie zajmuje się nowoczesnością i bada polskie dyskursy modernizacyjne.

Koordynacja: Michał Gruda - michal.gruda@topografie.pl
Wykonanie: Piotr Nizio - piotr.nizio@topografie.pl
Projekt graficzny: Jakub Dygas

Logo portalu Miastograf

Logo Stowarzyszenia Topografie Logo Muzeum Miasta Łodzi Logo Muzeum Historii Polski Logo Patriotyzm Jutra Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Logo Łódź Kreuje

Zrealizowano w ramach stypendium „Aktywność obywatelska” (2015)
Sfinansowano ze Środków MHP w ramach programu Patriotyzm Jutra (2019)
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury (2018)