Zdjęcie, ul. Zachodnia 25

ul. Zachodnia 25

lata | 1960 dodano | 10.08.2023

kamienica , krótka , limanowskiego , przystanek tramwajowy , tramwaj , widok , wóz konny , zachodnia

dodał(a): Profil użytkownika Wiesia Różycka

Widok z okna bloku Zachodnia 25, na północ, na skrzyżowanie ulicy Zachodniej i Limanowskiego - widoczny przystanek tramwajowy. Po prawej widoczne zabudowania z ul. Krótkiej i szczyt kamienicy Zachodnia 6, która stała, jak widać, wbijając się klinem we wschodnią nitkę ulicy Zachodniej (kamienica została zburzona jeszcze w pierwszej połowie lat 60.). Prawdopodobnie początek lat 60. XX w.

Po lewej, w głębi zdjęcia widać zabudowania,widok które zostały w latach 60. wyburzone pod przedłużenie ulicy Zachodniej.

Wacław Łukaszewicz uwieczniał Łódź na fotografiach w latach 1956-1972. Był członkiem Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Jego zdjęcia przekazał do publicznego portalu wnuk Wacława, Maciej Jabłoński.

Autor: Wacław Łukaszewicz
Licencja: Creative Commons

zgłoś naruszenie zasad

komentarze
w pobliżu
Szukaj
zobacz również

Widok z wieży katedry w kierunku płn.- zach.( po 1927r.). Po prawej kamienica z ul.Radwańska 19 / Wólczańska, po lewej szpital ewangelicki św. Jana. tid.

więcej

Tramwaj jedzie ulicą Kilińskiego w str. ul. Nawrot.

więcej

Widok na Park Staromiejski, Stary Rynek,Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po lewej kamienica z ul. Nad Łódką .P.T.T.K - Z.W Foto i Pam Wrocław.

więcej
Logo portalu Miastograf

Logo Stowarzyszenia Topografie Logo Muzeum Miasta Łodzi Logo Narodowego Instytutu Dziedzictwa Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Logo Łódź Kreuje

Dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa