Parki

lata | 2010 dodano | 26.12.2018

park staromiejski , park śledzia , parki

dodał(a): Profil użytkownika melaine koina

W Parku Staromiejskim, gdzie powstał pomnik Mojżesza też zrobiłem parę zdjęć. Jest to wspaniały pomnik. Nie wszyscy łodzianie może jeszcze orientują się. Park staromiejski, który kiedyś nazywał się parkiem śledzia  (tam były takie magazyny w czasie wojny widocznie gromadzące jakieś przetwory rybne czy inne, tam były takie górki itd.) To zaraz po wojnie my tam zimą zjeżdżaliśmy na sankach, na łyżwach itd. I ja jako chłopak małoletni absolutnie, na takich prymitywnych łyżwach tam zjeżdżałem, zderzyłem się z podobnym kolegą do mnie i tam sobie rękę złamałem w tym Parku Śledzia. Oczywiście to się wszystko zarosło, ale pamięć pozostała.

Natomiast niesamowite położenie Łodzi, które ociera się o Arturówek, o Łagiewniki. Tutaj jest źródło też do wszelkiego chwalenia się naturą jaką nam los wyznaczył na obrzeżach naszego miasta. Tam też ciągle bywam, chodzę na spacery, fotografowałem i też spora część zdjęć umieściłem. A w naturze, szczególnie w lasach, poza estetyką, którą  już odpowiednie służby nadzorują, w parkach związanych z zielenią miejską, to mało się zmienia. No, po prostu drzewa rosną, rozbudowują się. Jedne giną, inne się rodzą. To jest normalka.

Autor: Nieznany
Licencja: Creative Commons

zgłoś naruszenie zasad

komentarze
Szukaj
zobacz również

Widok na północną pierzeję Starego Rynku od strony Parku Staromiejskiego.

więcej

Widok ulicy Nowomiejskiej w kierunku północnym. Wyraźnie widoczna dolinka rzeki Łódki j dalej Kościół NMP przy Placu Kościelnym. Lata 70

więcej

Ulica Północna i (w głębi) Ogrodowa, w kierunku zachodnim. Po prawej stronie Park Staromiejski, na wprost widoczny zarys wieży kurzowej fabryki Izraela Poznańskiego oraz jego pałacu. Lata 70.

więcej
Logo portalu Miastograf

Logo Stowarzyszenia Topografie Logo Muzeum Miasta Łodzi Logo Narodowego Instytutu Dziedzictwa Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Logo Łódź Kreuje

Dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa