Uwaga konkurs! Do wygrania książka o łódzkim przemyśle.

Ilustracja wpisu Uwaga konkurs! Do wygrania książka o łódzkim przemyśle.

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Topografie przy wystawie stałej „Miasto. Moda. Maszyna”, ogłasza konkurs, w którym do zdobycia są papierowe egzemplarze książki Wielki przemysł, wielka cisza. Łódzkie zakłady przemysłowe 1945-2000 wydanej w 2020 roku nakładem Stowarzyszenia Topografie i Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego. Książkę otrzyma aż 10 osób!

Aby wziąć udział w konkursie należy napisać krótki tekst (maks. strona A4 znormalizowanego maszynopisu/ 500 słów w przypadku pisma odręcznego) przedstawiający autorskie refleksje, wspomnienia, wyobrażenia, własne bądź zasłyszane historie o jednym z łódzkich zakładów włókienniczych lub o miejscach czy instytucjach powstałych na ich dawnych terenach i z wykorzystaniem ich budynków.

Powstałe teksty można dostarczyć osobiście – składając je w Kasie Biletowej CMWŁ, przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres edukacja@cmwl.pl lub tradycyjnej na adres: Dział Edukacji CMWŁ, ul. Piotrkowska 282, 93-034 Łódź do 16.03.2022 roku (decyduje data stempla pocztowego).

Dostarczane prace powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem autora/autorki. Prosimy także o podanie adresu zamieszkania oraz numerem telefonu kontaktowego.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 24.03.2022, a 27.03.2022 podczas wykładu „Łódzkie zakłady włókiennicze w historiach ich pracowników” odbędzie się wręczenie nagród.

Zdjęcie: Wiesław Kaczmarek