Najmłodsze pokolenie łodzian opowie o mieście ze swojej perspektywy

Ilustracja wpisu Najmłodsze pokolenie łodzian opowie o mieście ze swojej perspektywy

Wciąż można dołączyć do grupy!

Postaramy się lepiej poznać miasto i nasz do niego stosunek. Spróbujemy wydobyć ukryte w naszej codzienności historie, obrazy i dźwięki, a następnie skonfrontować je z doświadczeniami osób, dla których wciąż żywe są wspomnienia włókienniczej Łodzi. W nawiązaniu do nich, poszukamy śladów przeszłości w otaczającej nas rzeczywistości, nakreślimy wybrane aspekty teraźniejszości oraz, być może, przyszłe perspektywy dla miasta.

• W działaniu teatralnym czerpiemy głownie z metody improwizacji oraz storytellingu.
  • Program zajęć obejmuje elementy: pracy z ciałem, głosem, słowem, dźwiękiem, ruchem, przestrzenią, partnerem, elementami scenografii oraz pracy nad tworzeniem scenicznej wypowiedzi.

Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 15-18 lat i studentów do pracy teatralnej, poprzez którą chcemy pokazać jak wygląda Łódź z perspektywy pokolenia jej najmłodszych mieszkańców. DOŁĄCZAJCIE!

Terminy zajęć:

• 18. 11 (niedziela) - 12:00-15:30 (3,5 h)
  • 25. 11 (niedziela) - 13:00-15:00 (3 h)
  • 26.11 (poniedziałek)- 16:00-18:00 (2 h)
  • 02.12 (niedziela)- 13.00-16.30 (3,5 h)

+ 2 dodatkowe spotkania (godziny do ustalenia)

• 14.12 (piątek) - godziny do ustalenia
  • 16.12 (niedziela) - PRÓBA GENERALNA I POKAZ W CENTRUM DIALOGU

Zgłoszenia na zajęcia: i.alwingier@gmail.com, telefonicznie (605 048 040). Prosimy o podanie w treści wiadomości imienia, nazwiska i wieku.

Prowadzenie: Ewa Łukasiewicz (aktorka Teatru Szwalnia, absolwentka PWSFTviT) oraz Izabella Alwingier (animatorka kultury, aktorka IST Teatru Węgajty).

Udział: bezpłatny, liczba miejsc ograniczona
Miejsce zajęć: do 02.02 włącznie - sala warsztatowa Działu Edukacji w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Piotrkowska 282 (dojazd: 2,3,6,7, 11A, 11B, 14), ostatnie spotkania w Centrum Dialogu (Wojska Polskiego 83)

Organizator: Łódzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Miejskich Topografie
Partnerzy projektu: Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Centrum Dialogu
im. Marka Edelmana w Łodzi, Radio Łódź

Warsztaty odbywają się w ramach projektu: "Utrwalanie pamięci o włókienniczej Łodzi", finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z programu „Kultura cyfrowa” oraz z konkursu na wkłady własne, realizowanego przez Urząd Miasta Łodzi.