05.12.2017

Opowieści z miasta włókniarek #14

Ilustracja wpisu Opowieści z miasta włókniarek #14

Bardzo dziękujemy wszystkim łódzkim mediom zainteresowanym projektem "Opowieści z miasta włókniarek". Poniżej prezentujemy wybrane teksty i materiały audiowizualne już na temat samej wystawy:

  • Powyżej tekst Karoliny Stefańskiej ("Gazeta Wyborcza") opublikowany 24.11.2017:
  • Pod poniższym linkiem znajduje się tekst Justyny Muszyńskiej-Szkodzik ("Kalejdoskop"), który ukazał się po wernisażu 5.10.2017:

"Bohaterki i bohaterowie wystawy to prządki, tkacze, cerowaczki, brakarki, dziewiarze… czyli przedstawiciele dzisiejszych ginących zawodów, którzy na własnej skórze doświadczyli skutków upadku pomysłu włókienniczego w latach 90. XX wieku. Włókniarki i włókniarze podzielili się swoimi wspomnieniami ze społecznikami działającymi w Łódzkim Stowarzyszeniu Inicjatyw Miejskich „Topografie”. Podczas dziesięciu spotkań warsztatowych (z których osiem odbyło się z Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, a dwa w Muzeum Fabryki) rozmawiali o pracy w dawnych fabrykach, wspominali wycieczki, wczasy zakładowe, wspólne imieniny czy prywatki, a potem razem przygotowywali wystawę".

 http://www.e-kalejdoskop.pl/muzea-a217/co-zostalo-z-lodzi-wlokienniczej-r5751

 

  • A tutaj migawka z wystawy przygotowana przez łódzką redakcję TVP i prezentowana w Łódzkich Wydarzeniach Dnia 5.11.2017: 

https://lodz.tvp.pl/34698254/05112017-1830

----
Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

komentarze
Logo portalu Miastograf

Logo Stowarzyszenia Topografie Logo Muzeum Miasta Łodzi Logo Narodowego Instytutu Dziedzictwa Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Logo Łódź Kreuje

Dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa