W sobotę 9 września spotkaniem w Muzeum Fabryki zakończyliśmy kolejny etap projektu – cykl spotkań z byłymi łódzkimi włókniarkami i włókniarzami, podczas których pracowaliśmy nad kolejnymi elementami wystawy. W trakcie dwóch spotkań w dawnym Poltexie, wspólnie udało się stworzyć dzieło nawiązujące do formy sztandaru, opowiadające w sposób słowno-wizualny o stosunku uczestników warsztatów do przeszłej włókienniczej tożsamości Łodzi.

A jaki ten stosunek jest? Słodko-gorzki, niejednorodny, nostalgiczny, czasem pełen żalu i złości, a czasem po prostu dobrych wspomnień. Za wspólne wypracowywanie pomysłu, pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu działania dziękujemy Annie Lisiewicz (Muzeum Fabryki) i Alicji Brzostowskiej – artystce pracującej w dziedzinie tkaniny i malarstwa.

Wernisaż wystawy, na której znajdzie się nie tylko ta praca, ale wiele więcej dzieł – efektów warsztatów i spotkań, zebrane od uczestników przedmioty, zdjęcia i oczywiście fragmenty zgromadzonych historii mówionych odbędzie się 5.10.2017 (czwartek) w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Zapraszamy!

Fot. Iza Alwingier