12.09.2017

Opowieści z miasta włókniarek #10

W sobotę 9 września spotkaniem w Muzeum Fabryki zakończyliśmy kolejny etap projektu – cykl spotkań z byłymi łódzkimi włókniarkami i włókniarzami, podczas których pracowaliśmy nad kolejnymi elementami wystawy. W trakcie dwóch spotkań w dawnym Poltexie, wspólnie udało się stworzyć dzieło nawiązujące do formy sztandaru, opowiadające w sposób słowno-wizualny o stosunku uczestników warsztatów do przeszłej włókienniczej tożsamości Łodzi.

A jaki ten stosunek jest? Słodko-gorzki, niejednorodny, nostalgiczny, czasem pełen żalu i złości, a czasem po prostu dobrych wspomnień. Za wspólne wypracowywanie pomysłu, pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu działania dziękujemy Annie Lisiewicz (Muzeum Fabryki) i Alicji Brzostowskiej – artystce pracującej w dziedzinie tkaniny i malarstwa.

Wernisaż wystawy, na której znajdzie się nie tylko ta praca, ale wiele więcej dzieł – efektów warsztatów i spotkań, zebrane od uczestników przedmioty, zdjęcia i oczywiście fragmenty zgromadzonych historii mówionych odbędzie się 5.10.2017 (czwartek) w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Zapraszamy!  

Fot. Iza Alwingier

---
Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

komentarze
Logo portalu Miastograf

Logo MobileMS Logo Stowarzyszenia Topografie Logo Muzeum Miasta Łodzi Logo Muzeum Historii Polski Logo Patriotyzm Jutra Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zrealizowano w ramach stypendium „Aktywność obywatelska” (2015)
Sfinansowano ze Środków MHP w ramach programu Patriotyzm Jutra (2016)