01.08.2017

Opowieści z miasta włókniarek #7

W ramach projektu “Opowieści z miasta włókniarek” rozpoczynamy współpracę z Muzeum Fabryki. Ta wyjątkowa instytucja mieści się w murach fabryki Izraela Poznańskiego, w których po II Wojnie Światowej ulokowano Zakłady Przemysłu Bawełnianego im. J. Marchlewskiego “Poltex” (jedne z dwóch największych łódzkich zakładów włókienniczych), a gdzie obecnie znajduje się Centrum Handlowo-Usługowe Manufaktura. Muzeum Fabryki temat włókienniczej Łodzi podejmuje nie tylko poprzez ekspozycję muzealną, ale także poprzez działania i współpracę z grupą byłych pracowników “Poltexu”.

W ramach współpracy, w Muzeum Fabryki odbędzie się spotkanie, na którym przygotujemy jeden z elementów na jesienną wystawę oraz wykład historyczny podejmujący temat upadku włókienniczej Łodzi. O wszystkich wydarzeniach informować będziemy na bieżąco.

Brama wejściowa do dawnej fabryki I. Poznańskiego, transparent strajku okupacyjnego w Zakładach Przemysłu Bawełnianego im. Juliana Marchlewskiego "Poltex" 1981r.

 

Pod podanym linkiem znajduje się krótki film o Muzeum Fabryki:

https://www.youtube.com/watch?v=AMLYhoxuXVg

---
Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

komentarze
Logo portalu Miastograf

Logo MobileMS Logo Stowarzyszenia Topografie Logo Muzeum Miasta Łodzi Logo Muzeum Historii Polski Logo Patriotyzm Jutra Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zrealizowano w ramach stypendium „Aktywność obywatelska” (2015)
Sfinansowano ze Środków MHP w ramach programu Patriotyzm Jutra (2016)