Zdjęcie, ul. Jaracza 78

ul. Jaracza 78

lata | 1960 dodano | 05.07.2023

fabryka , jaracza , uniwersytecka

dodał(a): Profil użytkownika Wiesia Różycka

Obiekt na ul. Jaracza przy Uniwersyteckiej. Widoczne budynki należą do zbudowanej w początkach XX w. fabryki M.A. Wienera (przędzalnia i tkalnia). Po II Wojnie Światowej budynki były wykorzystywane przez Uniwersytet Łódzki. Obecnie, po kapitalnym remoncie, niektóre z nich stanowią część zabudowań biurowych firmy COMARCH. Zdjęcie z początków lat 60. XX w. 

Wacław Łukaszewicz uwieczniał Łódź na fotografiach w latach 1956-1972. Był członkiem Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Zdjęcia przekazał do publicznego portalu wnuk Wacława, Maciej Jabłoński.

Autor: Wacław Łukaszewicz
Licencja: Creative Commons

zgłoś naruszenie zasad

komentarze
w pobliżu
Szukaj
zobacz również

Wnętrze fabryki tkackiej.

więcej

Po upadku zakładów Uniontex, przez pewien czas w dawnej elektrowni istniała ścianka wspinaczkowa. Po powstaniu centrum handlowego Manufaktura, została przeniesiona tamże.

więcej

"Norbelana", wcześniej - Fabryka Karola Eiserta. Stała przy ul. Żeromskiego od 1905 roku. W szczytowym okresie zatrudnienie znajdowało w niej 1050 osób. Produkcji zaprzestano w 1994 roku, a budynki zo...

więcej
Logo portalu Miastograf

Logo Stowarzyszenia Topografie Logo Muzeum Miasta Łodzi Logo Narodowego Instytutu Dziedzictwa Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Logo Łódź Kreuje

Dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa