Zdjęcie, bez tytułu

bez tytułu

wykonano | 01.03.2019 dodano | 12.03.2019

dodał(a): Profil użytkownika Adrian Ciszek

W przestrzeni Księżego Młyna możecie odnaleźć cztery grafiki zrealizowane w ramach Stypendium Marszałka Województwa Łódzkiego. Podczas realizacji projektu powstała seria grafik, która obejmuje tematem architekturę dzielnicy Księżego . Realizacje wykonano w technikach grafiki (monotypia, druk offsetowy), wzbogacono o animacje wideo, które umożliwiają oglądanie zabytkowych budynków w innych dodatkowym wymiarze. Jest to możliwe dzięki bezpłatnej aplikacji mobilnej dostępnej dla każdego.

 

Projekt ma na celu uwiecznienie i odkrycie na nowa zakątków dzielnicy Księżego Młyna i okolic, które z różnych powodów jeszcze nie zostały uwzględnione w procesie rewitalizacji Łodzi. Wybrane przeze mnie miejsca stały się inspiracją do stworzenia grafik i zyskały dodatkowy wymiar dla zwiedzających: turystów, lokalnych społeczności. Mają oni możliwość obcowania z zabytkową architekturą w innowacyjny sposób, wzbogacony o aplikację, dzięki której odbiorca zapozna się z dawną świetnością dzielnicy Księżego Młyna. Aplikacja ta opiera się na systemie poszerzonej rzeczywistości, w której wykorzystuje się aparat smartfona. Użytkownik po zeskanowaniu grafiki, zapozna się z dodatkowymi informacjami, których nie zobaczyłby bez wcześniejszego zainstalowania aplikacji. Tą dodatkową treścią dla projektu i aplikacji Ale Młyn! są wstawki animacyjne ukazujące świetność dzielnicy Księżego Młyna i okolic.

Autor: Adrian Ciszek
Licencja: Creative Commons

zgłoś naruszenie zasad

komentarze
Logo portalu Miastograf

Logo Stowarzyszenia Topografie Logo Muzeum Miasta Łodzi Logo Muzeum Historii Polski Logo Patriotyzm Jutra Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Logo Łódź Kreuje

Zrealizowano w ramach stypendium „Aktywność obywatelska” (2015)
Sfinansowano ze Środków MHP w ramach programu Patriotyzm Jutra (2019)
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury (2018)