Można było też troszkę pograć w piłkę

lata | 1960 dodano | 07.01.2019

boisko , czas wolny , piłka , topografia fabryki

dodał(a): Profil użytkownika melaine koina

No, a to jeszcze nie powiedziałem wszystkiego. Bo tu jak Wólczańska, bo tu jeszcze były właśnie, wchodziło się przez taki dziedziniec i tam były hale. I na wprost było wejście na przędzalnię, bo tutaj była przędzalnia. Tutaj dalej była tkalnia. A tam jeszcze dalej tak zwany ten „wilk”, gdzie była szarparnia tak zwana. „Wilk”, gdzie różnego rodzaju tam odpady to odmuchuje z wełny czy z bawełny. Na tym „wilku” były szarpane i to wtedy takie, jak to w kołdrze widać, te, nie wiem, co to sztuczne w tej chwili takie są, nie. To takie były. I to szło, i to stamtąd szło do dalszej produkcji.

A jeszcze zapomniałem powiedzieć, że było też boisko sportowe tam dalej. Od Wólczańskiej się wchodziło, boisko sportowe było. No to tam też z kolegami właśnie z pracy często chodziliśmy na to boisko. Jedno, że tam w czyny społeczne to jest raz. Na tym boisku się robiło czyny. A drugie, można było też troszkę pograć w piłkę. A kto chciał, to do klubu mógł się zapisać.

Autor: Nieznany
Licencja: Creative Commons

zgłoś naruszenie zasad

komentarze
Szukaj
zobacz również

Widok boiska Zespołu Szkół Przemysłu Mody.

więcej

Widok starego boiska SP190.

więcej

Boisko Szkoły Podstawowej nr 190 im. Jarosława Iwaszkiewicza. ul. Malczewskiego 37/47

więcej
Logo portalu Miastograf

Logo Stowarzyszenia Topografie Logo Muzeum Miasta Łodzi Logo Narodowego Instytutu Dziedzictwa Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Logo Łódź Kreuje

Dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa