Ulica Piotrkowska

lata | 2010 dodano | 26.12.2018

łódź – barwy miasta , piotrkowska

dodał(a): Profil użytkownika melaine koina

Nie ma łodzianina, nie ma szczególnie fotografującego łodzianina, który nie poświęciłby swojej trochę uwagi i twórczości naszej kochanej ulicy Piotrkowskiej. I ja nie jestem żadnym wyjątkiem w tym zakresie. (…) I moją uwagę zwróciły detale, fragmenty architektury ulicy Piotrkowskiej. Jak widać, te zdjęcia są wykonane przy pomocy druku offsetowego. One były opracowane przeze mnie też na bazie wykorzystania doświadczeń związanych z pracą w drukarni retuszerskiej. Rzecz polegała na tym, ze półtonowy obraz który zarejestrował aparat fotograficzny robiąc zdjęcie danego detalu czy fragmentu ulicy piotrkowskiej trzeba było później przekontrastować i doprowadzić do pozycji czarnobiałej  i tutaj właśnie to widać.

(…)

Piotrkowska się modernizuje, przede wszystkim elewacje się unowocześniają, stają się bardziej estetyczne, barwne. I to też raduje oczy. Mnie się podoba to, co się obecnie dzieje na ulicy Piotrkowskiej. Może dlatego, że przedtem te elewacje i Piotrkowska, była taka raczej obskurna, to wszedłem w ten detal. Natomiast w albumach poświęconych Łodzi, w cyklu albumów „Łódź – barwy miasta” nie pokazuję detalu tylko raczej już fotografię elewacji -fragmentu czy całej kamienicy. I to jest też ładne.

Autor: Nieznany
Licencja: Creative Commons

zgłoś naruszenie zasad

komentarze
Szukaj
zobacz również

Jak się zaczął Manhattan tworzyć, to był jeszcze okres starego systemu. No i może dobrze, że on był, że podjął się realizacji tego przedsięwzięcia. Ja mam sfotografowaną ulicę Główną. To w pierwszym n...

więcej

DH "Domus" widok z ul. Piotrkowskiej. Otwarcie Domu Meblowego „Domus” miało miejsce 20 lipca 1967r. Budynek zaprojektowało małżeństwo Kurmanowiczów .

więcej

Widok ulicy nocą w świetle neonów. Po prawej ul. Piotrkowska 41, widok w str. Zielonej.

więcej
Logo portalu Miastograf

Logo Stowarzyszenia Topografie Logo Muzeum Miasta Łodzi Logo Narodowego Instytutu Dziedzictwa Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Logo Łódź Kreuje

Dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa