"Fajnie było" i fajnie będzie - przeszłość i przyszłość ul. Włókienniczej

dodano | 21.08.2018

rewitalizacja , włókiennicza mówi

dodał(a): Profil użytkownika Patrycja Terciak

Fajnie było.

Jak po mleko się rano szło. Bańka. Sklep był tu spożywczy, tam była mleczarnia po drugiej stronie, na wprost Włókienniczej. Mleczarnia. Przywozili mleko w tych wielkich bańkach. A tu litrowe banieczki, albo półlitrowe, zależy jakie kto miał. To rano już sklep o szóstej otwarty. To parę minut po szóste, proszę, świeże mleczko, jeszcze ciepłe było, no. A na Włókienniczej jeden był sklep spożywczy, Społemowski, ale to krótko to było. A drugi był pod czternastym, tak, to była, był prywatny, to taka pani Krysia tam handlowała, ale to kupę lat, uuu matko. To ja pamiętam, jako pięciolatka. Się tam po lizaki do niej chodziło, a czasami chleb, bo był dobry chleb. I tam groch, i kapustę, o takie... ziemniaki. Ona miała zawsze pierwsze niż te państwowe sklepy, To się tam chodziło. A teraz to... można sobie pogadać, popatrzeć na Włókienkę, a za dziesięć lat pojechać i zobaczyć jak pięknie jest zrobione... Tak. Ma być pięknie zrobiona.

Autor: Patrycja Terciak
Licencja: Creative Commons

zgłoś naruszenie zasad

komentarze
w pobliżu
Szukaj
zobacz również

Bogato zdobiona wewnątrz i na zewnątrz, kamienica przy ul. Narutowicza 1 jest poddawana obecnie rewitalizacji. Zdjęcia w 2003 roku wykonał Wiesław Kaczmarek.

więcej

Bogato zdobiona wewnątrz i na zewnątrz, kamienica przy ul.Narutowicza 1 jest poddawana obecnie rewitalizacji. Na suficie klatki schodowej zachowały się polichromie. Zdjęcia w 2003 roku wykonał Wiesław...

więcej

Bogato zdobiona wewnątrz i na zewnątrz, kamienica przy ul. Narutowicza 1 jest poddawana obecnie rewitalizacji. Zdjęcia w 2003 roku wykonał Wiesław Kaczmarek.

więcej
Logo portalu Miastograf

Logo Stowarzyszenia Topografie Logo Muzeum Miasta Łodzi Logo Narodowego Instytutu Dziedzictwa Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Logo Łódź Kreuje

Dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa