Zdjęcie, Osiedle domów mieszkaniowych na Stokach w Łodzi

Osiedle domów mieszkaniowych na Stokach w Łodzi

wykonano | 1960 dodano | 10.11.2017

dom jednorodzinny , dom mieszkalny , osiedle , parking , stoki

dodał(a): Profil użytkownika Michał Gruda

Brak zastrzezenia praw autorskich. Prosimy o kazdorazowe wskazywanie Muzeum Miasta Lodzi jako wlasciciela obiektu oraz opatrywanie utworu imieniem i nazwiskiem autora, a takze o korzystanie z utworu w sposób niegodzacy w prawa osobiste autora.

Fotografia Ignacego Płażewskiego przedstawiająca budynki mieszkalne znajdujące się na osiedlu przy ulicy Skalnej na Stokach. Osiedle to powstało po II wojnie światowej, prace nad nim zakończono w 1953 r. Osiedle wybudowano na miejscu pól uprawnych. Linię osiedla wyznacza droga, będąca przedłużeniem ulicy Skalnej. Charakterystyczne jednopiętrowe domy ze spadzistymi dachami przeznaczone były dla kilku rodzin. Na zdjęciu widoczne są również ogródki, które zostały przekształcone w miejsca parkingowe.

Numer inwentarzowy obiektu: MHMŁ/I/4711/22

Obiekty ze zbiorów Muzeum Miasta Lodzi po digitalizacji w ramach projektu „Kultura cyfrowa”, zadanie: „Digitalizacja i popularyzacja fotografii z zasobu Muzeum Miasta Lodzi”

Autor: Ignacy Płażewski
Licencja: Creative Commons

zgłoś naruszenie zasad

komentarze
w pobliżu
Szukaj
zobacz również

Panorama Łodzi z parku im I. Krasickiego dz. M. Zaruskiego. Widoczne osiedle mieszkaniowe, wybudowane od podstaw przez Niemców w czasie II wojny, posiada typowo niemiecką architekturę.

więcej

Panorama Łodzi z parku im I. Krasickiego dz. M. Zaruskiego. Widoczne osiedle mieszkaniowe, wybudowane od podstaw przez Niemców w czasie II wojny, posiada typowo niemiecką architekturę.

więcej

Widok dwóch mieszkalnych wieżowców.

więcej
Logo portalu Miastograf

Logo Stowarzyszenia Topografie Logo Muzeum Miasta Łodzi Logo Narodowego Instytutu Dziedzictwa Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Logo Łódź Kreuje

Dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa