Zdjęcie, ul. Piotrkowska 49

ul. Piotrkowska 49

wykonano | 1992 dodano | 23.03.2015

handel , piotrkowska , zgiełk

dodał(a): Profil użytkownika Michał Gruda

Interesujące zdjęcie na którym możemy doszukać się bardzo wielu szczegółów. Patrząc na wschodnią pierzeję ul. Piotrkowskiej widzimy od lewej strony kamienicę pod numerem 56. Zwraca uwagę jej fatalny stan z oberwanymi balkonami. Dziś wygląda ona znacznie lepiej. Następnie nieistniejąca dziś kamienica pod nr 58 i dalej Piotrkowska 56 - wyraźnie widać, że jest pozbawiona detali, które dzisiaj możemy podziwiać na jej fasadzie. Na numerze 54 naturalnie brakuje szklanego wykusza, który powstał w chwili otwierania tam klubu Lizard King (niestety już nieistniejącego). Kiedy natomiast przeniesiemy wzrok na prawą stronę to na brzegu kadru dostrzeżemy głowę lwa (!) Zdjęcie ze zbiorów Edwina Dekkera. Holenderskiego studenta, który w latach 90-tych fotografował Łódź podczas swojego pobytu na studiach.

Autor: Edwin Dekker
Licencja: Creative Commons

zgłoś naruszenie zasad

komentarze
w pobliżu
Szukaj
zobacz również

Kompleks budynków przy al. Piłsudskiego od numeru 6 do 14, zaprojektował w 1970 r. łódzki architekt Aleksander Zwierko. Projekt ten wygrał konkurs na przebudowę centrum Łodzi.

więcej

Pawilon handlowo - usługowy wybudowany dla mieszkańców powstałego w okolicy osiedla.

więcej
Logo portalu Miastograf

Logo Stowarzyszenia Topografie Logo Muzeum Miasta Łodzi Logo Narodowego Instytutu Dziedzictwa Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Logo Łódź Kreuje

Dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa